գիդերի պատրաստման վեցամսյա դասընթացներ
Հայ Զբոսավարների Գիլդիա ՀԿ դպրոցը կազմակերպում է գիդերի պատրաստման վեցամսյա դասընթացներ: Դասընթացները կմեկնարկեն 2018թ. հոկտեմբերի 1-ին:
Տեղերը սահմանափակ են:
Դիմել մինչև 2018թ. սեպտեմբերի 20-ը։
Մանրամասների և գրանցման համար զանգահարել
Հայ Զբոսավարների Գիլդիա հեռ.։ +374 91 277 201
ԳԻԼԴԻԱ - ԲԱՍՎՈՅԱԺ
2018-03-01
Գիլդիան անցկացնում է անգլերեն լեզվի մեկամսյա դասընթաց ԲԱՍՎՈՅԱԺ ընկերության վարորդների հաղորդակցման հմտությունները զարգացնելու համար: Անվճար դասընթացը ներառում է անգլերենի տարրական քերականություն, թեմատիկ բառապաշար և արտահայտություններ, որոնք անհրաժեշտ են զբոսաշրջային ավտոբուսի վարորդի ծառայության որակը բարելավելու և աշխատանքային շուկայում առաջնայնություն ունենալու համար։ Դասընթացը կվարի Ռոզա Աթանեսյանը՝ ՀԶԳ փորձառու զբոսավար, անգլերեն լեզվի մասնագետ, WFTGA ազգային մարզիչ։
Հ.Գ Այս ծրագիրը գեղեցիկ նախապատմություն ունի, որը վկայում է զբոսաշրջության ոլորտում աշխատող բոլոր օղակների միասնության, համագործակցության և անձնուրաց փոխօգնության կարևոր լինելու մասին։
Հատուկ շնորհակալություն ենք հայտնում ԱՎԻԱՏՐԱՆՍ հյուրանոցի տնօրինությանը, կոնֆերանս սրահը անվարձահատույց տրամադրելու համար։
/123_SITE/123_images/news.120-0.any.image (2).jpeg/123_SITE/123_images/news.120-1.any.ROZA1.jpg/123_SITE/123_images/news.120-2.any.ROZA AGG.jpg
Զբոսավարի միջազգային օր 21.02.2018
2018-02-21
Հարգելի գործընկերներ,
մաղթում ենք բոլորիդ քաջ առողջություն, ակտիվ և բեղմնավոր գործունեություն մասնագիտական ոլորտում, ինչպես նաև ամենայն բարիք անձնական կյանքում: Թող խաղաղությունը, լավ տրամադրությունն ու հաջողությունը մշտապես ուղեկցեն ձեզ մեր մոլորակի ճանապարհներին։
ՀԶԳ վարչություն
ՄԵՏԱՔՍԻ ՃԱՆԱՊԱՐՀ. համագործակցություն առանց սահմանների
2018թ. փետրվարի 21-22-ը Տաշքենդում, Զբոսավարների համաշխարհային օրվան նվիրված ամենամյա տոնակատարության շրջանակներում անցկացվեց Զբոսավարների Երկրորդ Միջազգային ֆորումը «Մետաքսի ճանապարհ. Համագործակցություն առանց սահմանների» խորագրով։ Ֆորումին մասնակցեցին ավելի քան 120 ազգային և միջազգային զբոսավարներ և փորձագետներ:
Ֆորումի հիմնական նպատակն է երկխոսություն հաստատել «Մետաքսի ճանապարհ» միջմայրցամաքային ուղու վրա գտնվող երկրների ներկայացուցիչների միջև, ինչը հիմք կդառնա հետագա համատեղ համագործակցության համար:
Միջոցառման շրջանակներում անցկացվեց միջազգային գիտագործնական կոնֆերանս, որին մասնակցեցին Ռուսաստանի, Հայաստանի, Ադրբեջանի, Ղազախստանի, Թուրքիայի, Սերբիայի մշակույթի և թանգարանային ոլորտի, մասնավոր կազմակերպությունների և պետական գերատեսչությունների, ինչպես նաև Տուրիստական գիդերի ասոցիացիաների համաշխարհային ֆեդերացիայի ներկայացուցիչներ:
Հայաստանը՝ ի դեմս Հայ Զբոսավարների Գիլդիայի, հանդիսանում է Տուրիստական գիդերի ասոցիացիաների համաշխարհային ֆեդերացիայի երկու միջազգային ուսումնական կենտրոններից մեկը նաև Մետաքսի ճանապարհի վրա։ Միջազգային գիտագործնական համաժողովի շրջանակներում, Հայ Զբոսավարների Գիլդիայի նախագահ Լիա Բախշինյանը անցկացրեց էքսկուրսավարության վարպետության դաս:

ОБМЕН ИДЕЯМИ ДЛЯ РАЗВИТИЯ ПРИГРАНИЧНОГО ТУРИЗМА 09-13.04.2018
Проект, организованный компанией GIZ в грузинской провинции Кахетия, был направлен на развитие приграничного туризма на Южном Кавказе. Основные участники были из Армении, Грузии и Азербайджана. В качестве Консультантов выступали немцы, и представители компании GIZ делились своим опытом в данной области.
Наш модератор Адриан Тейлор провел два дня трейнинга, который заключался в интерактивных сессиях по обмену новых идей по развитию приграничного туризма.
Практическая сторона, отображенная на фотографиях, была направлена на знакомство с прелестями провинциальной жизни: еко деревня, гостевые дома, местная кухня, развлечения, такие как катание на лошадях и посещение местных достопримечательностей.
Армянскую делегацию представляли GIZ, Гос. Комитет по туризму, Армянская Гильдия Гидов, Отдел по туризму Мин. Экономики, а также представители частных тур. компаний, таких как «Армения Травел +М» и держатели гостевых домов в армянских провинциях.
/123_SITE/123_images/news.114-0.any.09-13.04 (1).jpg/123_SITE/123_images/news.114-1.any.09-13.04 (2).jpg/123_SITE/123_images/news.114-2.any.09-13.04 (3).jpg/123_SITE/123_images/news.114-3.any.09-13.04 (4).jpg
գիդերի պատրաստման վեցամսյա դասընթացներ
2018-04-08
Հայ Զբոսավարների Գիլդիա ՀԿ դպրոցը կազմակերպում է գիդերի պատրաստման վեցամսյա դասընթացներ: Դասընթացները կմեկնարկեն 2018թ. հոկտեմբերի 1-ին:
Տեղերը սահմանափակ են:
Դիմել մինչև 2018թ. սեպտեմբերի 20-ը։
Մանրամասների և գրանցման համար զանգահարել
Հայ Զբոսավարների Գիլդիա հեռ.։ +374 91 277 201
ГИЛЬДИЯ и БАСВОЯЖ
2018-03-01
Гильдия проводит курс английского языка для развития коммуникативных навыков водителей туристической автобусной компании БАСВОЯЖ. Бесплатный курс включает в себя базовую грамматику, тематическую лексику, фразы, необходимые для улучшения качества услуг водителей туристических автобусов, в новом рабочем ормате. Бесплатный, одномесячный курс проведет Роза Атанесян - опытный гид АГГ, специалист по английскому языку, национальный тренер WFTGA.
П.с. Этот проект свидетельствует о важности единства, сотрудничества и бескорыстной взаимопомощи всех секторов туризма.
Особая благодарность руководству гостиницы АВИАТРАНС за бесплатное предоставление конференц-зала.
/123_SITE/123_images/news.120-0.any.image (2).jpeg/123_SITE/123_images/news.120-1.any.ROZA1.jpg/123_SITE/123_images/news.120-2.any.ROZA AGG.jpg
Международный день экскурсовода 21.02.2018
2018-02-21
Уважаемые коллеги,
Армянская Гильдия Гидов желает всем крепкого здоровья, активной и плодотворной деятельности в профессиональной сфере, а также всего наилучшего в личной жизни. Пусть мир, хорошее настроение и удача сопутствуют всем на дорогах нашей планеты.
ШЕЛКОВЫЙ ПУТЬ: сотрудничество без границ
21-22 февраля 2018 г. в Ташкенте в рамках ежегодного празднования Всемирного дня гидов и экскурсоводов прошел второй Международный форум гидов «Шелковый путь: сотрудничество без границ». Участниками форума стали более 120 национальных и международных гидов и экспертов.
Ключевая задача форума – наладить диалог между представителями стран, расположенных на трансконтинентальном маршруте «Шелковый путь», что позволит создать прочную основу для дальнейшего совместного сотрудничества.
В рамках мероприятия прошла международная научно-практическая конференция, участниками которой стали представители частных организаций и госорганов в сфере туризма, культуры и музейной работы из России, Армении, Азербайджана, Казахстана, Сербии, Турции, а также Всемирной федерации ассоциаций туристских гидов.
Армения в лице Армянской Гильдии Гидов является также одним из двух международных учебных центров Всемирной федерации ассоциаций туристских гидов на Шелковом пути. Президент Армянской Гильдии Гидов Лия Бахшинян в рамках форума провела мастер-класс проведения экскурсий.